Сонячні станції для генерації електричної енергії – це напрям альтернативної енергетики який активно розвивається в усьому світі. Багато виробників на протязі останніх двох десятиліть інвестували мільйони доларів в освоєння технології вирощування кремнію та будівництво заводів з новітнім роботизованим обладнанням для серійного виробництва високопродуктивних сонячних батарей. І сьогодні ми вже спостерігаємо за тим, як сонячна електроенергія в багатьох європейський країнах стрімко витісняє традиційні види її генерації.
Україна також не стоїть осторонь світових тенденцій розвитку сонячної енергетики. В значній мірі посприяв цьому економічний механізм, який спрямований на заохочення населення генерувати електроенергію відновлюваними джерелами енергії встановленими на території привітних домоволодінь. Згідно закону про електроенергетику, оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію вироблену сонячними панелями по так званому «зеленому» тарифу.
Для того щоб чітко зрозуміти з чого складаються сонячні станції, як саме можна використовувати енергію сонця в побуті, пропонуємо розглянути основні типи сонячних електростанцій.
Це найбільш розповсюджений тип станцій які встановлюються в приватних домоволодіннях по всій Україні. Основними елементами є мережевий інвертор, сонячні батареї, додаткове захисне та комутаційне обладнання. За рахунок відсутності акумуляторних батарей для накопичення енергії та простого підключення до електромережі, цей тип станцій вважається найбільш надійним та довговічним. Всі компоненти системи розраховані на багаторічну безвідмовну експлуатацію без періодичної заміни будь яких розхідних елементів. А наявність системи моніторингу в інверторі дає можливість віддалено спостерігати за роботою системи та аналізувати скільки енергії згенерувала станція за день, місяць та весь час роботи.
Встановлюються такі станції для зменшення власного електроспоживання та для продажу надлишків електроенергії за «зеленим» тарифом. Слід відмітити те, що головною умовою для роботи мережевої станції є наявність зовнішньої електромережі. При її відсутності станція не працює, а для забезпечення безперебійного чи резервного живлення потрібно використовувати додаткове обладнання або обрати інший тип сонячної станції.
ВАМ ПІДІЙДЕ ТАКА СИСТЕМА ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ:
- Заробляти гроші на «ЗЕЛЕНОМУ» тарифі;
- Економити або взагалі не платити за спожиту електроенергію
Гібридна сонячна електростанція має значно більший функціонал в порівнянні з мережевою станцією. Основними елементами є гібридний інвертор, сонячні батареї, акумулятори та додаткове обладнання. Саме за рахунок наявності акумуляторних батарей, цей тип станції може працювати навіть при відключені зовнішньої електромережі та забезпечувати безперебійним живленням всі підключені електроприлади в приватному домоволодінні. В той час коли власники мережевих станцій при аварійних відключеннях електромережі думають як забезпечити себе електроенергією, власники гібридних станцій з накопиченням користуються нею повноцінно. Слід відмітити що надлишкову енергію яку виробляють сонячні батареї так само як і в мережевих станціях, можна продавати по зеленому тарифу.
Звісно акумулювання енергії значно збільшує вартість встановлення станції, тому гібридну станцію є сенс розглядати тільки тоді коли є постійні проблеми з зовнішньою електромережою або вона відсутня взагалі. Щоб в подальшому не мати проблем з вичерпуванням ресурсу свинцево-кислотних акумуляторів, ми відразу рекомендуємо встановлювати літієві. Тільки вони дадуть змогу експлуатувати їх на протязі більш ніж 10 років навіть в циклічному режимі. За рахунок поступового зменшення вартості на літієві акумулятори, вже зовсім скоро гібридні станції будуть ставати все більш популярними.
Якщо підсумувати, то гібридні станції слід встановлювати для економії власного електроспоживання, продажу надлишкової енергії за «зеленим» тарифом та для безперебійного живлення всіх електроприладів.
ВАМ ПІДІЙДЕ ТАКА СИСТЕМА ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ:
- Заробляти гроші на «ЗЕЛЕНОМУ» тарифі;
- Економити або взагалі не платити за спожиту електроенергію;
- Мати гарантоване безперебійне живлення;
- Комфортно користуватися власною електроенергією
Найменш розповсюдженіший тип станцій. Переважно встановлюється для забезпечення автономним або резервним живленням приватних будинків або інших об’єктів які не підключені до зовнішньої електромережі. Із-за дорогої технології акумулювання, частіше всього потужність такої станції підбирається тільки для живлення виділеної лінії малопотужних важливих споживачів.
Якщо система підбирається для повноцінної щоденної роботи в автономному режимі (без зовнішньої електромережі), ми радимо використовувати літієві акумулятори. Тільки вони зможуть забезпечити довготривалу безпроблемну роботу. А для безперебійної роботи в зимній період часу, рекомендуємо станцію укомплектовувати бензиновим чи дизельним генератором.
Якщо система підбирається тільки для забезпечення резервного живлення і не буде використовуватись кожного дня, допускається використання свинцево-кислотних акумуляторів. Але слід не допускати глибоких розрядів, так як при цьому акумулятор стрімко вичерпує свій ресурс роботи.
ВАМ ПІДІЙДЕ ТАКА СИСТЕМА ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ:
- Користуватися електроенергією в віддалених від електромережі місцях;
- Отримати автономне живлення